Го сакам Лондон (I Heart, #5) Lindsey Kelk

ISBN:

Published:

Paperback

337 pages


Description

Го сакам Лондон (I Heart, #5)  by  Lindsey Kelk

Го сакам Лондон (I Heart, #5) by Lindsey Kelk
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 337 pages | ISBN: | 3.57 Mb

Домот е таму каде што е и срцето. Така?Анџела Кларк е апсолутно вљубена во Америка, а се чини дека и Америка конечно почнува да ја засакува неа. И покрај тоа што нејзиниот вистински дом е Лондон, и покрај тоа што во Њујорк таа помина низ куп бурниMoreДомот е таму каде што е и срцето. Така?Анџела Кларк е апсолутно вљубена во Америка, а се чини дека и Америка конечно почнува да ја засакува неа. И покрај тоа што нејзиниот вистински дом е Лондон, и покрај тоа што во Њујорк таа помина низ куп бурни авантури со нејзиното момче, со неуспешното наоѓање работа и со истекувањето на нејзината виза, работите конечно тргнуваат на добро за неа во најубавиот град на светот.

Работата од соништата ѝ е речиси во рака, свршеничкиот прстен од момчето од нејзините соништа ѝ е на рака и сѐ е одлично.Само што... таа сега нема избор, освен да се врати во Лондон. А таа идеја ја вади од памет и покрај тоа што се работи само за неколку дена.

Зошто? Па таму е нејзиниот поранешен свршеник Марк, типот од кој побегна кога замина во Њујорк. И таму е нејзината најдобра пријателка од детството со своето ново страшно бебе. И мајка ѝ која сѐ уште ѝ зборува како да има петнаесет години.

Помеѓу другото, се шушка и за свадба. А сите ние многу добро знаеме каква среќа имаше Анџела со минатите свадби.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Го сакам Лондон (I Heart, #5)":


fourseasonsfortwayne.subsglbooks.online

©2009-2015 | DMCA | Contact us